

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 17 V |
| Working Voltage | 10 V |
| Breakdown Voltage | 11.1 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 1.5 kW |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35002
Ext.Price$0.35002
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35002 | $0.35002 |
| 10 | $0.30854 | $3.08540 |
| 25 | $0.29560 | $7.39000 |
| 50 | $0.28320 | $14.16000 |
| 100 | $0.27131 | $27.13100 |
